Lapas karte
11.martā,Tukuma Raiņa Valsts ģimnāzijā notika ikgadējā Tukuma novada pirmsskolu un vispārizglītojošo skolu pedagogu konference “Mana instrumentu kaste”, lai gūtu iedvesmu no savas jomas profesionāļiem, uzklausot novada pedagogu pieredzes stāstus, jaunas idejas praktiskam darbam, strādājot ar bērniem.
Šoreiz arī PII "Zīļuks" skolotāju izstrādātie materiāli par lasītprasmi tika novērtēti, un viņu ieguldījums tika atzīts ar Pateicības rakstiem.
Pateicības saņēma :
Vineta Saulīte, Signija Timoško -projekts "Skaņa, burts, vārds",
Inta Zviedre, Sigita Pušmucāne- projekts "Trīsdesmit trīs"
Sanita Štrāla, Sarma Frīdenberga -projekts "Burtu rallijs"
Mazā ekopadome, kurā darbojas bērni vecumā no 6 līdz 7 gadiem, ir izveidojusi uzrunājošu plakātu, lai aicinātu vecākus rīkoties atbildīgi un saudzēt apkārtējo vidi.
Plakāts ir izvietots redzamā vietā pie ieejas, lai ikviens vecāks varētu to pamanīt un ieklausīties bērnu aicinājumā. Ekopadomes darbs ir lielisks piemērs tam, ka pat vismazākie var dot savu ieguldījumu vides aizsardzībā un iedvesmot pieaugušos rīkoties atbildīgi. Mēs gribam elpot tīru gaisu!
#ekoskolas #izsledzdzineju
Šodien, grupas "Sprīdīši" un "Zvaniņu" bērni iepazinās ar biškopja darbu. Keitas opis, tērpies amata darba tērpā, iepazīstināja bērnus ar savu aizraušanos. Viņš demonstrēja biškopja darba rīkus- dūmekli, bišu rāmjus, bišu barotava un citus. Bērniem bija iespēja tos apskatīt un pat paturēt rokās, stāstīja par bišu dzīvi, par to, kā tās veido medu, kāda ir bišu saimes struktūra un kā tās apputeksnē augus. Nodarbības noslēgumā katram bērnam bija iespēja pagatavot savu svecīti no bišu vaska.
Šāda praktiska nodarbība ir ne tikai izklaidējoša, bet arī izglītojoša, jo tā palīdz bērniem izprast bišu nozīmi dabā un to nozīmi bioloģiskās daudzveidības uzturēšanā, kā arī iepazīt dabas materiālus un attīstīt savas radošās prasmes.
Liels paldies Normundam Štofertam par šo izglītojošo nodarbību- iepazīstināšanu ar bitēm.